HABER

ANASAYFAHABERÖzer Çiftinin İsmini Lisemizde Yaşatacağız.

Özer Çiftinin İsmini Lisemizde Yaşatacağız.

Özer Çiftinin İsmini Lisemizde Yaşatacağız.

Özer çiftinin ismi ÇEK'in lisesinde yaşayacak.

Yaşamlarını "Çağdaş Eğitim"e ve çocukların okumasına adayan Prof. Dr. Ulviye & Prof. Dr. Ziya Gökalp Özer'in ismi, Çağdaş Eğitim Kooperatifine ve eğitime yaptıkları katkılar nedeniyle ÇEK Özel 3 Mart Anadolu Lisesine verildi.

Özer çiftinin ismini lisemize vermesi sebebiyle okulumuzda düzenlenen törene; Prof. Dr. Ulviye & Prof. Dr. Ziya Gökalp Özer çifti, ÇEK Başkanı Buğra Küçükkayalar, Yönetim Kurulu üyeleri Prof. Dr. Füsun Kuter, Prof. Dr. Müfit Parlak, Prof. Dr. Rüçhan Uz, Turgut Yalkı, Aral Alkan, Zafer Tolunay, Erdal Aktuğ, Eralp Atabek, Denetleme Kurulu Üyesi Süheyla Toppamuk, kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Prof. Dr. Özer yaptığı konuşmada, eşinin ve kendisinin eğitimde fırsat eşitliği sunan Türkiye Cumhuriyeti'nin okullarında okuduklarını, vatandaşların vergileri ile açılan eğitim kurumlarına ve ülkeye hizmet borcu bilinci ile yetiştirildiklerini ifade etti.

Gerek bu bilinç gerekse Atatürk'ün "En iyi bireyler, kendinden önce ait olduğu toplumu düşünen, onun varlığının ve mutluluğunun korunmasına yaşamını adayanlardır." deyişinden hareketle eğitim kurumlarına destek vermeye başladıklarını kaydeden Prof. Dr. Özer, 15 yaşında kaybettikleri kızları adına Nilüfer'de Dilek Özer İlköğretim Okulunu yaptırdıkları anımsattı.

Prof. Dr. Özer, kuruluşundan bugüne 26 yılda Çağdaş Eğitim Kooperatifinin tüm kurumlarında gönüllü olarak sorumluluk üstlendiğini, görevler aldığını belirtti. "Kooperatifimizin eğitim alanındaki başarıları bizleri çok mutlu etti. Bugün sizlerle 3 Mart Anadolu Lisemize ismimizin verilmesinin mutluluğunu paylaşıyoruz. Çok teşekkür ediyoruz." dedi.

Başkan Buğra Küçükkayalar da, lisenin sade ama anlam yüklü bir törene tanıklık ettiğini vurguladı. Prof. Dr. Ulviye & Prof. Dr. Ziya Gökalp Özer çiftinin hakkının ödenemeyeceğine işaret eden Küçükkayalar, "Kurumun bugünlere gelmesine çok emek verdiniz, vermeye de devam ediyorsunuz. Ne zaman ihtiyacımız olsa hep yanımızda oldunuz. Sizlere minnet borçluyuz.  ÇEK ailesi adına yaptıklarınız için çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Yönetim kurulu üyelerinin de Özer çiftine Çağdaş Eğitim Kooperatifine ve eğitime yaptıkları katkılar nedeniyle teşekkür etmesiyle törenimiz sonlandı.

 

 

 

Copyright © 2021 | Tüm Hakları Saklıdır.